letnie wyposażenie łóżka dziecięcego

Ochraniacze na materace, kołdry letnie i nie tylko – co przyda się latem w dziecięcym łóżku?

Aranżacja dziecięcego pokoju na upalny czas nie jest prostym zajęciem. Przyda się nie tylko kołdra letnia dla dziecka i solidne rolety! Niektóre akcesoria z powodzeniem będą się sprawdzać przez cały rok. Jak zadbać o letnie wyposażenie łóżka dziecięcego? Dowiedz się!

Koce i narzuty dla dzieci – niezbędne!

Narzuta dla dzieci to nie tylko świetne uzupełnienia aranżacji pokoju dziecięcego.pomoże ograniczyć dostęp kurzu i roztoczy do bielizny pościelowej. Rolę narzuty dla dzieci może także spełniać koc. Jeśli chodzi o wzór, warto pozwolić, by mały lokator pokoju sam zdecydował o designie swojej narzuty dla dzieci – to gwarancja, że mu się spodoba, a jak wiadomo, gust dzieci bywa nieprzewidywalny.

Koc dla dziecka może się bardzo przydać podczas letnich spacerów z niemowlakiem. Koce dla dzieci mające mniejszy rozmiar – na przykład 80×90 – sprawdzą się w wózku oraz nosidełku jako ochrona przed słońcem. Cienkie koce dziecięce wysokiej klasy, z przewiewnych materiałów na pewno nie przegrzeją malucha!

Koc i narzuta dziecięca może być świetnym uzupełnieniem codziennych zabaw! Wielu dorosłych zapewne jeszcze pamięta tworzenie namiotów z wyposażenia łóżka. Niektóre maluchy zwłaszcza podczas wysokich temperatur mogą preferować koc dla dzieci zamiast kołdry. Kocyk dziecięcy jest też bardziej poręczny – w razie wyjazdu na przykład pod namiot zwinięcie go i wciśnięcie do niewielkiego plecaka będzie łatwiejsze niż transport kołdry.

Prześcieradło ochronne dla dziecka – przezorny zawsze ubezpieczony

Prześcieradło ochronne dla dzieci przyda się w łóżku przez cały rok. W lecie możemy jednak docenić je szczególnie. Dziecko mające problemy z nocnym poceniem w czasie gorącej nocnej pory poci się jeszcze bardziej. Ochraniacz na materac dla dziecka pozwoli dłużej utrzymać świeżość posłania.

Materac osłonięty przez prześcieradło wodoodporne nie będzie bowiem wchodził w kontakt z tak dużą ilością potu jak przy tradycyjnym wariancie. Nowoczesne, wysokiej klasy prześcieradła wodoodporne z gumką dla dzieci nie dają wrażenia spania na ceracie. Są tak samo wygodne jak zwykłe!

Ochraniacze na materac dla dziecka warto umieścić zarówno w łóżeczku niemowlaka jak i jego starszego rodzeństwa. Niedawno narodzony maluch przesypia większość doby – prześcieradło nieprzemakalne dla dzieci pozwoli przedłużyć żywotność materaca. W razie problemu z pieluszką, a juz na pewno w okresie odpieluchowywania, prześcieradła ochronne dla dzieci są na wagę złota.

Z pewnością także w łóżku kilkulatka przydadzą się prześcieradła ochronne nieprzemakalne dziecięce. Maluchy uwielbiają jeść i pić w łóżku – w takich okolicznościach wręcz niezbędna jest odpowiednia ochrona na materac dla dzieci. Jak wiadomo, w lecie pijemy jeszcze więcej, w grę wchodzą też topiące się lody i rozpuszczone pod wpływem ciepła słodycze. Jeśli dziecko nie daje sobie wyperswadować spożywania posiłków w miejscu snu, warto wpisać w wyszukiwarkę ,,prześcieradła nieprzemakalne dziecięce”. 

Kołdry letnie dziecięce – czyli podstawowe letnie wyposażenie łóżka dziecięcego

Letni skwar wymaga odpowiedniego wyposażenia łóżka. Kołdry letnie dla dzieci są cieńsze od modeli zimowych i sprawdzą się nie tylko wtedy, gdy termometr wskazuje saharyjskie wartości. Kołdra letnia dla dzieci sprawdzi się zawsze gdy pociecha woli spać w chłodniejszych warunkach. Mając w domu nowoczesne ogrzewanie, utrzymujące przez cały rok taką samą temperaturę w pomieszczeniach, nie ma się czego obawiać – kołdra letnia dziecięca będzie komfortowa także w środku zimy.

Oddychające kołdry letnie dla dzieci mogą być wykonane ze sztucznych materiałów – trzeba stawiać na producentów sprawdzonych, słynących z jakości. Naturalne materiały? Świetnie sprawdzi się kołdra letnia dla dziecka stworzona z włókna bambusowego. Bambus chłonie wilgoć, jest bardzo wytrzymały, ma właściwości grzybobójcze, antyroztoczowe i antyalergiczne. Także bawełniana kołdra letnia dla dzieci jest dobrym wyborem. Przyjazna dla skóry, zapewniająca nienaganny przepływ powietrza, lekka – czego chcieć więcej? Jakby tego było mało, zarówno kołdry letnie dziecięce bawełniane jak i warianty bambusowe są ekologiczne!

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *