jaka wyprawka do pierwszej klasy plecak

Wyprawka dla pierwszoklasisty – jak wybrać plecak i piórnik?

Kompletowanie wyprawki szkolnej dla dziecka, które dopiero zaczyna szkolną przygodę jest przyjemnym i jednocześnie ważnym doświadczeniem. Jeśli zaangażujemy w ten proces pociechę – tym lepiej! Będzie to dla niej możliwość wybrania dokładnie takich elementów wyprawki, jakie jej się podobają. Dzięki temu pierwsze dni, a później i miesiące w szkole staną się zdecydowanie pozytywnie odbieranym doświadczeniem. Jak dużą rolę odgrywają odpowiednio dobrane plecaki szkolne? Na co zwrócić uwagę wybierając piórnik dla dziecka? Zapraszamy do lektury – poznaj nasze rady a wyprawka do pierwszej klasy dla Twojej pociechy będzie doskonała!

Jakie plecaki dla pierwszoklasisty? Odpowiednio dopasowany plecak dla zdrowia dziecka

Plecak jest elementem wyprawki szkolnej, o którym zdecydowanie nie można zapomnieć – wyprawka do pierwszej klasy bez plecaka? Niemożliwe! Co ważne, jego wybór powinien być dokładnie przemyślany, gdyż zdecydowanie się na przypadkowy zakup nie jest w tym przypadku dobrą opcją. Ciężki plecak noszony do szkoły jest dla dziecka dużą zmianą i wymaga odpowiedniego dopasowania – wyprawka do pierwszej klasy musi oczywiście być zdrowa. Dzięki dopasowaniu nie będziemy narażać kręgosłupa dziecka na przeciążenie. Ciekawą opcją są np. plecaki CoolPack na kółkach (możesz obejrzeć je tutaj: https://plecaki.com.pl/pl/c/Plecaki-Coolpack/155), dzięki czemu pociecha może prowadzić plecak niczym wózek, nie przejmując się jego ciężarem. Jeśli jednak wolimy zdecydować się na klasyczny plecak, koniecznie należy pamiętać o tym, że w przypadku pierwszoklasisty jego obciążenie nie powinno przekraczać 10% wagi dziecka. Oczywiście do wagi wliczamy całość – zarówno sam plecak, jak i jego zawartość. Dlatego właśnie warto decydować się na modele, których waga jest niewielka.

Na co jeszcze koniecznie należy zwrócić uwagę gdy pytamy jakie plecaki dla pierwszoklasisty kupić? Plecak powinien posiadać odpowiednio wyprofilowane plecy oraz miękkie szelki, dzięki czemu jego noszenie będzie komfortowe. Jest jeszcze jedna ważna kwestia, która dotyczy już samego noszenia plecaka. Pociecha zakładając plecak powinna nosić go na obu ramionach. Noszenie ciężkiego pakunku na jednym ramieniu może doprowadzić do skrzywienia kręgosłupa dziecka. Odpowiednie zakładanie plecaka i zadbanie o to, aby nie ważył on zbyt dużo to inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo dziecka.

A co z funkcjonalnością? Plecak powinien być także dobrze dopasowany do dziecka. Warto zwrócić uwagę na ilość komór i kieszonek. Najlepiej przejrzeć plecaki dla pierwszoklasisty z wodoodpornym pokryciem komory, w której można schować strój po zajęciach sportowych. Przydatna okaże się także kieszonka na butelkę oraz komora na laptopa czy inny sprzęt elektroniczny.

Wyprawka do pierwszej klasy – idealny piórnik do pierwszej klasy!

Piórnik do pierwszej klasy to dodatek, który może stworzyć ciekawe połączenie z plecakiem i innymi elementami wyprawki. Jeśli dziecko posiada swoich ulubionych bohaterów z bajek czy filmów, to właśnie oni mogą zdobić te akcesoria. To świetny wybór, szczególnie jeśli pociecha stresuje się pierwszymi dniami w szkole – będą towarzyszyć jej ulubieni bohaterowie! Dla dzieci w wieku szkolnym dobrym zakupem mogą okazać się piórniki komorowe, w których każdy element posiada swoje miejsce. Taka wyprawka do pierwszej klasy to też doskonały sposób na naukę dbania o porządek – jeśli dziecko nie poukłada odpowiednio akcesoriów do pisania i kolorowania, piórnik się nie zamknie. Dobrym pomysłem w przypadku pociech idących do pierwszej klasy jest zakup zarówno piórnika komorowego, jak i dodatkowej saszetki. Można przechowywać w niej np. grubsze kredki czy flamastry, z których pociecha rzadziej korzysta.

Jeśli zależy nam na zaoszczędzeniu czasu podczas kompletowania wyprawki i pewności, że nie zabraknie w niej żadnego elementu, dobrym wyborem mogą okazać się dostępne w ofercie wielu sklepów piórniki z wyposażeniem. Kupując jeden produkt, otrzymujemy cały zestaw, bez konieczności dobierania do niego dodatkowych elementów.

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.