Odpowiednie wymiary pościeli dla dzieci w różnym wieku

Wymiary pościeli dla dzieci – wybierz odpowiednią do wieku

Aby Twoje dziecko spokojnie i dobrze spało musisz stworzyć mu do tego odpowiednie warunki. Wybór wygodnego łóżka czy poszewek jest kluczowe. Jednak jak wybrać odpowiednią pościel do łóżeczka i dostosować ją także do wieku? Na pewno najpierw zastanawiasz się, z jakim motywem kupić pościel. Spiderman, księżniczki, samochody, zwierzątka to najpopularniejsze wzory. Wybór pościeli, może nie jest sprawą skomplikowaną, ale należy się jej przyjrzeć, ponieważ dobrze dobrana pościel stanowi o komforcie Twojej pociechy podczas spania. Na pewno chcesz, aby zasypiało i budziło się szczęśliwe rano, gotowe na nowe przygody. W tym artykule dowiesz się jak wybrać wymiary pościeli dla dzieci względem ich wieku.

Pościel dla noworodków

Z pościeli dla noworodków najlepiej zrezygnować. Wystarczy mały miękki kocyk, ubranko lub śpiworek. Jeśli jednak chcesz, aby twój maluch spał w pościeli, to musisz zdecydować się na najmniejsze rozmiary. Musisz mieć jednak na uwadze, że znalezienie wypełnienia w tych rozmiarach będzie trudne. 60×100 cm, 75×100 cm oraz 80×100 cm nie są standardowymi wymiarami, a z racji tego, że mało kto decyduje się na pościel dla noworodka, może być trudne do znalezienia. Jednak dla chcącego nic trudnego. Wiele firm szyje pościel na miarę i na pewno wykonają Twój projekt w odpowiednich rozmiarach. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, że może się ona nie przydać na długo, ponieważ dziecko szybko rośnie i robi się bardzo ruchliwe. Dlatego też należy się porządnie zastanowić nad tym, czy jest to nam w ogóle potrzebne. 

Pościel dla niemowlaka

Niemowlęta są niezwykle delikatne, dlatego, zanim zastanowisz się jaki wymiar pościeli najlepiej wybrać, pomyśl o kolorze. Powinieneś wybrać jasne kolory. Należy unikać barwników, ponieważ skóra noworodka jest bardzo wrażliwa na wszelkie podrażnienia. Jeśli chodzi o wymiary pościeli dla dzieci małych najlepiej wybrać pościel 90×120 cm. Jest także druga opcja. Tutaj najlepiej wybrać pościel z ciekawym motywem np. pościel spiderman 100×135, którą dostaniesz na https://www.karo.waw.pl/category/posciel-dziecieca-spiderman. Jeśli chcesz bez problemu znaleźć odpowiedni rozmiar pościeli dla niemowlaka w każdym sklepie, to powinieneś wybrać rozmiar 80×120, 90×120, 90×130 oraz 100×135 cm, ponieważ to właśnie one są najbardziej popularne i ogólnodostępne. 

Wymiary pościeli dla dzieci małych

Dzieci w wieku 3-4 lat często przenoszą się z łóżeczka do małego łóżka. Dlatego też trzeba wybrać odpowiednie pościele dla dzieci. Na pewno jako pierwsze wybierasz wypełnienie. Pamiętaj, żeby wybrać naturalne wypełnienie, ale uważaj, ponieważ na niektóre z nich Twoje dziecko może być uczulone, co może wywołać reakcję alergiczną.W takim przypadku najlepszą opcją będzie kołdra antyalergiczna. Jeśli chodzi o rozmiar pościeli, to najlepiej sprawdzą się mniejsze rozmiary, które znajdziesz w ofercie wielu firm: 100×160 cm lub 120×160 cm. Jeśli chcesz zakupić większą pościel dla swojego dziecka, aby posłużyło na dłużej, ponieważ dziecko szybko rośnie, możesz wybrać rozmiar 140×200. Jest to standardowy wymiar, także znajdziesz wiele wzorów dla swojego dziecka. Pościel spiderman 140×200, czy pościel Myszka Miki 140×200 to tylko kilka przykładów. Na pewno takie motywy spodobają się maluchowi. 

Wymiary pościeli dla dzieci większych

Jeśli Twoje dziecko ukończyło 8 lat, na pewno przyda Ci się większa pościel. Dla dzieci w tym wieku i starszych najlepszym wyborem będzie pościel o wymiarach 140×200, a także 160×200. Jeśli kupujesz taką dużą pościel np. z motywem superbohatera pościel spiderman 160×200 to musisz zwrócić uwagę na poszewkę na poduszkę, jeżeli interesuje cię komplet poszewek na kołdrę i poduszkę. Wypełnienie poduszki powinno mieć wymiary 70×60, aby dobrze pasowała. Takie wymiary pościeli dla dzieci w wieku szkolnym będą dla nich odpowiednie. 

Jakie wybrać wypełnienie pościeli dla dziecka?

Wybór wypełnienia jest bardzo ważny. Na rynku możesz spotkać się z trzema jego rodzajami. 

  • Kołdra z naturalnego pierza – jest ona bardzo miękka, ale i ciężka. Musisz porządnie się zastanowić, zanim ją wybierzesz, ponieważ pierze mogą uczulić Twojego malucha. 
  • Kołdra z wypełnieniem z wełny – jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż wełna jest miękka, wygodna i zapewnia wentylację.
  • Kołdra z wypełnieniem antyalergicznym – jeśli Twoje dziecko jest na coś uczulone, to kołdra z wypełnieniem syntetycznym będzie doskonała. Ochroni Twojego malucha przed bakteriami oraz zapewni spokojny sen. 

Jak widzisz, bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednie wymiary pościeli. Dzięki temu Twoje dziecko spokojnie prześpi całą noc i obudzi się szczęliwe rano. Oczywiście musisz pamiętać także, aby wybrać ciekawą pościel dla dzieci. Spiderman, kotki, pieski, kwiatki, Myszka Miki to tylko kilka propozycji, które producenci mają do zaoferowania. Pamiętaj, że dobrze wyspane dziecko to szczęśliwe dziecko.

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *