jaki plecak do szkoły 6 klasa

Młodzież w podstawówce. Jak wybrać plecak do klas 6-8?

Wśród najpopularniejszych i najczęściej występujących problemów rodziców dzieci ze szkoły podstawowej pojawiają się pytania o to, jak dobrać plecak do wieku swojego dziecka. Zdecydowana większość takich wątpliwości dotyczy rodziców, których pociechy dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Dlatego też często szukają oni porad dotyczących siedmio- czy ośmiolatków. Tyle że plecaki szkolne są potrzebne przez cały okres edukacji. A wraz z wiekiem dzieci ich wymagania się zmieniają. Po ostatniej reformie systemu szkolnictwa do szkół podstawowych uczęszczają zarówno małe dzieci, jak i młodzież, która do niedawna uczyła się w gimnazjum. Nastolatkowie z klas 6-8 mają zupełnie inne wymagania niż ich młodsi koledzy i koleżanki. Wciąż nie dysponują jednak dużymi pieniędzmi, więc zakup plecaka spoczywa na barkach rodziców. Jaki plecak do szkoły, który spodoba się uczniowi, ale spełni też oczekiwania dorosłych?

Jaki plecak do szkoły do 6 klasy? Więcej przestrzeni, dodatkowe kieszenie

Ważna będzie wielkość nowego plecaka. W najstarszych klasach podstawówki w programie nauczania pojawiają się bowiem nowe przedmioty. Znika przyroda, obecna jest natomiast fizyka, biologia, chemia czy geografia, pojawia się także drugi język obcy. W związku z tym wybierając jaki plecak do szkoły do starszych klas powinniśmy pamiętać, że potrzeba więcej miejsca na kolejne podręczniki i zeszyty, których wymagają dodatkowe godziny lekcyjne. Dla ucznia w tym wieku warto już kupować plecaki Coolpack lub innych marek o pojemności około 25 litrów.

Gdy decydujemy jaki plecak do 6 klasy kupić istotna jest też wysokość plecaka. Choć musi być pojemny, powinien być dostosowany do wzrostu dziecka. Nie może opadać na pośladki, nie powinien wystawać poza obrys pleców. Tylko taki bagaż będzie wygodny i nie będzie zmuszać dziecka do garbienia się – w wieku 12-14 lat wciąż warto dbać o prawidłową postawę dziecka i rozwój jego kręgosłupa.

W plecaku dla uczniów klas 6-8 nadal przydają się boczne kieszenie, do których można włożyć jakiś drobiazg czy dodatkową porcję jedzenia – w końcu spędzają oni w szkole coraz więcej czasu. Ważne są jednak także kieszenie wewnętrzne. Jaki plecak do 7 klasy i wyżej? Nie do przecenienia jest wyściełana kieszeń przeznaczona na laptop czy tablet. Sprzęt elektroniczny towarzyszy dziś nastolatkom na każdym kroku i szkolne mury nie są pod tym względem żadną enklawą. Bardzo funkcjonalna będzie też mniejsza kieszeń na smartfon i otwór, przez który można poprowadzić słuchawki. Muzyka to ważny element w życiu każdego nastolatka.

Nastoletni styl – jakie wzory na plecak do 6 klasy się sprawdzą ?

Uczniowie w wieku kilkunastu lat dużą wagę zaczynają przykładać również do własnego stylu. Musi się w niego wpisywać także jaki plecak do 6 klasy. Styl i osobowość objawia się on często w sposobie ubierania się czy też fryzurze bądź biżuterii. Ale jego wyrazem może być także plecak. Z pewnością to nie opisane powyżej walory praktyczne będą dla nastolatka najważniejsze.

W starszej klasie racji bytu nie mają już z pewnością żadne motywy nawiązujące do dzieciństwa. Lalki, bohaterowie bajek, słodkie zwierzątka – na to wszystko w tym wieku nie ma już miejsca. Nastolatkowie starają się wówczas zwykle pretendować już do starszej grupy wiekowej. Jaki plecak do 7 klasy dla dziewczynki/?Dziewczęta często stawiają na dość krzykliwe wzory. W ostatnich latach popularne są motywy egzotyczne, na przykład kolorowe ptaki czy palmowe liście. Chłopcy stawiają częściej na klasykę i wybierają plecaki w ciemnych barwach.

Alternatywą są plecaki szkolne zdobione zgodnie z zainteresowaniami dzieci. Większość osób w tym wieku ma ulubione zespoły muzyczne, aktorów, sportowców lub kluby piłkarskie. Motywy nawiązujące do tych postaci mogą znaleźć się na plecakach. To jaki plecak do szkoły kupimy warto jednak dokładnie skonsultować to z dzieckiem, by uniknąć pomyłki. W przypadku zakupu takiego plecaka trzeba też mieć świadomość, że młodzieńcze fascynacje szybko przemijają. Ulubiony zespół czy aktor za rok może spaść w hierarchii, a wtedy i plecak przestanie być atrakcyjny.

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *