letnia posciel dla dziecka jaka

Pościel dziecięca na lato – najważniejsze wskazówki

Klimat w Polsce się zmienia – widać to gołym okiem. W ostatnich latach widzimy coraz więcej gwałtownych zjawisk pogodowych. Intensywne opady deszczu, burze z gradobiciem, a nawet trąby powietrzne co roku niszczą kolejne regiony kraju. Na co dzień największym problemem w letnich miesiącach staje się jednak wszechobecny upał. Bywa, że temperatury mocno przekraczające 20 stopni Celsjusza pojawiają się już w kwietniu. A w czerwcu, lipcu czy sierpniu upał daje się we znaki przez całą dobę, często również w nocy. Z tego powodu coraz większego znaczenia nabiera komfort naszego snu w letnich miesiącach. Szczególnie duże problemy mogą mieć z tym najmłodsi, których skóra jest najbardziej narażona na wszelkie podrażnienia. Wybawieniem może być dla nich odpowiednia pościel dziecięca. Letnia pościel dla dziecka to konieczność – jak ją wybrać? Podpowiadamy!

Letnia pościel dla dziecka – dlaczego warto wybrać specjalny model na upały?

Jak wybrać pościel? Standardowym rozwiązaniem, które można spotkać w większości sypialni, są pościele całoroczne. Większość z nas nie kupuje dedykowanych modeli na lato i zimę. I o ile w przypadku dorosłych taki wybór łatwiej jest obronić – oczywiście przy regularnym praniu pościeli i dbaniu o jej czystość – o tyle dzieciom warto sprawić osobny komplet na lato, bez względu na to, czy chodzi o pościel do łóżeczka 90×120 cm, czy też na większy rozmiar dla dziesięciolatka.

Za takim wyborem przemawiają dwie kwestie. Pierwsza to komfort snu. Pod pościelą, która nie będzie dobrze przepuszczać powietrza, w dodatku z ciężkim wypełnieniem, dziecku będzie latem niezwykle gorąco. Drugą sprawą jest higiena snu. Z powodu wysokiej temperatury dzieci latem mogą mocno się pocić. Jeśli materiał pościeli będzie długo pozostawać mokry, na skórze maluchów pojawią się z czasem ślady wysypki czy inne problemy. W mokrej pościeli gromadzą się też drobnoustroje, a nie sposób przecież prać jej codziennie.

Pościele dziecięce – jakie materiały na lato?

Rozwiązaniem jest więc letnia pościel dla dziecka. Taki model powinien gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza nawet w najgorętsze noce. Jednocześnie musi odpowiednio regulować temperaturę ciała, chroniąc je przed skokami temperatur – w końcu bywa, że wieczór jest niezwykle gorący, ale letnia noc robi się całkiem chłodna. Letnia pościel z jednorożcem czy innym dziecięcym motywem to także wielki komfort dla naszej pociechy.

Przy wyborze pościeli na lato warto zwrócić uwagę na jej wagę. Najlepiej sprawdzają się modele lekkie – dotyczy to zresztą również wypełnień. Zrezygnujmy z kołder z pierzem lub półpuchowych. Letnia pościel dla dziecka jaki materiał? Co do materiału samej pościeli, przyjemny chłód latem pomoże zapewnić satyna bawełniana. Jej charakterystyczna powierzchnia wydaje się bowiem właśnie chłodna, co znacznie poprawi komfort snu. Alternatywą z bawełny jest także pościel z kory, która posiada charakterystyczną strukturę pozwalającą na swobodny przepływ powietrza.

Bawełniane komplety pościeli są najpopularniejsze, ale warto rozważyć jeszcze dwa inne materiały na pościel dla dziecka. Odpowiednią pościelą dla dzieci będą komplety wykonane z bambusa. Taka tkanina “odpycha” bowiem od siebie drobnoustroje i bakterie, świetnie nadaje się dla alergików. Ponadto jest bardzo wytrzymała i odporna nawet na częste pranie. Miękkość i komfort snu, a także właściwości antybakteryjne ma też pościel lniana. Warto pamiętać, że taki komplet nie będzie się też elektryzować, co nieraz stanowi dla dzieci pewien problem.

Pościel dla dzieci na lato to tylko jeden z elementów wyposażenia. Co do łóżka dziecięcego gdy przyjdą upały? Sprawdź ten artykuł: https://sophieandlulu.pl/ochraniacze-na-materace-koldry-letnie-i-nie-tylko-co-przyda-sie-latem-w-dzieciecym-lozku/.

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *