Kołdry na zimę

Najcieplejsze kołdry na zimę – którą wybrać?

Kiedy nadchodzi zimna, wielu z nas zastanawia się, czy to odpowiedni czas, by zmienić kołdrę, pod którą śpimy. Najczęściej na łóżko małżeńskie wybieramy kołdry 200×220, a na pojedyncze – 160×200 lub 140×200. Kiedy mamy już wybrany rozmiar, należy zadać sobie pytanie, jakie powinno być wypełnienie najcieplejszej, zimowej kołdry. Syntetyczne, a może naturalne? W końcu wybór na stronach internetowych jest ogromny. Na wszystkie pytania odpowiadamy poniżej!

Najcieplejsze kołdry na zimę – wypełnienie

Wypełnienie to najważniejsza cecha każdej kołdry. Powinniśmy zwracać na nie uwagę szczególnie w przypadku, gdy jesteśmy alergikami lub nasza skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Pod kołdrą spędzamy przecież około ⅓ całego życia!

Najbardziej popularnym i bez wątpienia najcieplejszym wypełnieniem zimowej kołdry jest puch. Dla wielu, puchowe wypełnienie grzeje nawet zbyt mocno, dlatego nie nadaje się na letnie miesiące. Na zimę – jak najbardziej! Sprawa przedstawia się podobnie, jeśli chodzi o kołdry z wypełnieniem z pierza. Zapewniają ciepło przez całą noc, ale także dobrze odprowadzają wilgoć, co eliminuje problem nadmiernego pocenia się. Kołdry z puchu i pierza mają jednak jedną dość istotną wadę – nie nadają się do użytkowania przez alergików. Co może być dla nich alternatywą?

Najcieplejsze kołdry na zimę dla alergików

Alternatywą może być zarówno kołdra syntetyczna, jak i taka z naturalnym wypełnieniem. Popularne ostatnimi czasy stały się kołdry wypełnione włóknem HCS, które pochodzi z materiałów recyklingowanych, a więc jest ekologiczne. Potrafi także bardzo dobrze ogrzać nas w nocy, zapewnia komfort termiczny i doskonałą cyrkulację powietrza. Będzie to świetna opcja dla alergików! Włókno HCS minimalizuje rozwój roztoczy, a więc drobnoustrojów, które najmocniej alergizują. Jeśli kołdry syntetyczne nie są jednak naszym wymarzonym wyborem, istnieją jeszcze naturalne alternatywy! Możesz zdecydować się na kołdry bambusowe, wełniane lub po prostu – bawełniane.

Tak samo jak w przypadku ręczników, o których piszemy więcej w artykule https://sophieandlulu.pl/na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-recznika/, dzieciom najczęściej kupuje się kołdry bawełniane – są najdelikatniejsze i najbezpieczniejsze dla wrażliwej, dziecięcej skóry. Możesz mieć więc pewność, że sprawdzą się również Tobie. Uważaj jednak na kołdry wełniane! Chociaż naprawdę świetnie ogrzewają, wełna sama w sobie może być alergenem. Kołdra bambusowa posiada natomiast właściwości termoregulacyjne, dzięki czemu dopasowuje się do temperatury panującej w pomieszczeniu i będzie świetnym, naturalnym rozwiązaniem na zimowe miesiące.

W wyborze odpowiedniej kołdry i poduszki pomogą Ci również artykuły na stronie https://wnetrzadlaciebie.com/koldry-i-poduszki.

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *