pościel świecąca w ciemności

Pościel bawełniana świecąca w ciemności – jak to działa?

Pościel bawełniana nie skrywa już przed nami żadnych tajemnic. Wiemy, jak delikatna jest dla nawet najwrażliwszej skóry, że jest materiałem oddychającym i naturalnym. Dlatego też wielu z nas decyduje się na bawełnianą pościel dla dzieci. Czy możemy w jakiś sposób sprawić, że pościel będzie dla maluchów bardziej atrakcyjna? Większość z nas decyduje się na pościele bawełniane z nadrukami zwierzątek, superbohaterów czy postaci z bajek Disneya. Rynek w dzisiejszych czasach oferuje nam jednak o wiele więcej! Czy słyszeliście kiedyś o fluorescencyjnej pościeli bawełnianej, która świeci w ciemności? To jeszcze niezbyt popularne, ale bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla dzieci! Czym charakteryzuje się taka pościel? Zapraszamy do lektury!

Pościel świecąca w ciemności – co to jest?

Pościel fluorescencyjna, czyli inaczej taka, która świeci w ciemności, posiada nadruki, do których stworzenia wykorzystuje się specjalne fosforyzujące barwniki. Działają one następująco – w momencie, gdy na nadruk pada sztuczne bądź naturalne światło, barwniki pochłaniają promieniowanie. Gdy światło gaśnie, nadruki zaczynają świecić – dlatego pełnię swojej mocy pokazują dopiero podczas snu dziecka. Aby zastosować nadruk tego typu, producenci muszą w procesie produkcji wprowadzić specjalny barwnik – żółty, zielony lub niebieski. To właśnie na taki kolor będzie później świecić nadruk na pościeli! 

Jak pościel to i kołdra! Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu dotyczącego ciepłych okryć: https://sophieandlulu.pl/najcieplejsze-koldry-na-zime-ktora-wybrac/

Pościel świecąca w ciemności – czy jest bezpieczna dla dziecka?

Rodzice mają przysłowiową alergię na wszystko, co barwione, sztuczne i chemiczne. Zwłaszcza w kontekście swoich pociech. Kiedy więc zastanawiamy się nad zakupem pościeli tego typu dla swojego dziecka, automatycznie nasuwa się pytanie, czy jest ona bezpieczna dla najmłodszych i czy nie będzie mieć negatywnego wpływu na stan ich zdrowia. Pamiętajmy więc, że barwniki i fosforescencyjne farby wykorzystuje się w przemyśle dziecięcym już od wielu lat – między innymi do produkcji zabawek czy dodatków do sypialni. Wielu z nas lub naszych dzieci przyklejało na szyb i ścian gwiazdki i księżyce, które po zgaszeniu światła emitowały słabe, kolorowe światło, które pozwalało dzieciom spokojnie zasypiać. Bawełniana pościel świecąca w ciemności jest produkowana przy użyciu barwników tego samego typu – bez obaw możemy nią więc otulać nasze dzieci!

Czy pościel świecąca w ciemności jest trwała?

Jak już wspomnieliśmy, pościel świecąca w ciemności działa na zasadzie pochłaniania światła sztucznego lub promieni słonecznych. Aby więc pościel świeciła odpowiednio mocno w nocy, należy często wystawiać ją na różnego typu promieniowanie. Jeśli pościel leży na łóżku przez cały dzień, nie powinno być żadnych problemów. Jeśli jednak nasze dziecko śpi na rozkładanej kanapie, a w ciągu dnia pościel leży schowana w szafie lub kufrze, nie będzie nocą dawać spektakularnych efektów. To samo tyczy się świecenia przez całą noc. Efekt będzie najwyraźniejszy zaraz po zgaszeniu światła i choć utrzyma się przez jakiś czas, pościel na pewno nie będzie świecić równie mocno przez całą noc. Pamiętajmy – im dłużej będzie pochłaniać światło, tym mocniej i dłużej będzie połyskiwać. Barwikini fosforescencyjne nie są również rozwiązaniem na wieczność. Ich trwałość będzie słabsza wraz z każdym praniem. Jeśli jednak będziemy stosować się do instrukcji dbania o daną pościel, wydrukowanych na metkach, na pewno uda nam się maksymalnie przedłużyć jej żywotność. Nie ma powodu do obaw – wzory na pościelach są na tyle starannie wykonane, że będą zdobić dziecięcą sypialnię nawet nie rozpraszając światła!

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *