pościel świecąca w ciemności

Pościel bawełniana świecąca w ciemności – jak to działa?

Pościel bawełniana nie skrywa już przed nami żadnych tajemnic. Wiemy, jak delikatna jest dla nawet najwrażliwszej skóry, że jest materiałem oddychającym i naturalnym. Dlatego też wielu z nas decyduje się na bawełnianą pościel dla dzieci. Czy możemy w jakiś sposób sprawić, że pościel będzie dla maluchów bardziej atrakcyjna? Większość z nas decyduje się na pościele bawełniane z nadrukami zwierzątek, superbohaterów czy postaci z bajek Disneya. Rynek w dzisiejszych czasach oferuje nam jednak o wiele więcej! Czy słyszeliście kiedyś o fluorescencyjnej pościeli bawełnianej, która świeci w ciemności? To jeszcze niezbyt popularne, ale bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza dla dzieci! Czym charakteryzuje się taka pościel? Zapraszamy do lektury!

Pościel świecąca w ciemności – co to jest?

Pościel fluorescencyjna, czyli inaczej taka, która świeci w ciemności, posiada nadruki, do których stworzenia wykorzystuje się specjalne fosforyzujące barwniki. Działają one następująco – w momencie, gdy na nadruk pada sztuczne bądź naturalne światło, barwniki pochłaniają promieniowanie. Gdy światło gaśnie, nadruki zaczynają świecić – dlatego pełnię swojej mocy pokazują dopiero podczas snu dziecka. Aby zastosować nadruk tego typu, producenci muszą w procesie produkcji wprowadzić specjalny barwnik – żółty, zielony lub niebieski. To właśnie na taki kolor będzie później świecić nadruk na pościeli! 

Jak pościel to i kołdra! Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu dotyczącego ciepłych okryć: https://sophieandlulu.pl/najcieplejsze-koldry-na-zime-ktora-wybrac/

Pościel świecąca w ciemności – czy jest bezpieczna dla dziecka?

Rodzice mają przysłowiową alergię na wszystko, co barwione, sztuczne i chemiczne. Zwłaszcza w kontekście swoich pociech. Kiedy więc zastanawiamy się nad zakupem pościeli tego typu dla swojego dziecka, automatycznie nasuwa się pytanie, czy jest ona bezpieczna dla najmłodszych i czy nie będzie mieć negatywnego wpływu na stan ich zdrowia. Pamiętajmy więc, że barwniki i fosforescencyjne farby wykorzystuje się w przemyśle dziecięcym już od wielu lat – między innymi do produkcji zabawek czy dodatków do sypialni. Wielu z nas lub naszych dzieci przyklejało na szyb i ścian gwiazdki i księżyce, które po zgaszeniu światła emitowały słabe, kolorowe światło, które pozwalało dzieciom spokojnie zasypiać. Bawełniana pościel świecąca w ciemności jest produkowana przy użyciu barwników tego samego typu – bez obaw możemy nią więc otulać nasze dzieci!

Czy pościel świecąca w ciemności jest trwała?

Jak już wspomnieliśmy, pościel świecąca w ciemności działa na zasadzie pochłaniania światła sztucznego lub promieni słonecznych. Aby więc pościel świeciła odpowiednio mocno w nocy, należy często wystawiać ją na różnego typu promieniowanie. Jeśli pościel leży na łóżku przez cały dzień, nie powinno być żadnych problemów. Jeśli jednak nasze dziecko śpi na rozkładanej kanapie, a w ciągu dnia pościel leży schowana w szafie lub kufrze, nie będzie nocą dawać spektakularnych efektów. To samo tyczy się świecenia przez całą noc. Efekt będzie najwyraźniejszy zaraz po zgaszeniu światła i choć utrzyma się przez jakiś czas, pościel na pewno nie będzie świecić równie mocno przez całą noc. Pamiętajmy – im dłużej będzie pochłaniać światło, tym mocniej i dłużej będzie połyskiwać. Barwikini fosforescencyjne nie są również rozwiązaniem na wieczność. Ich trwałość będzie słabsza wraz z każdym praniem. Jeśli jednak będziemy stosować się do instrukcji dbania o daną pościel, wydrukowanych na metkach, na pewno uda nam się maksymalnie przedłużyć jej żywotność. Nie ma powodu do obaw – wzory na pościelach są na tyle starannie wykonane, że będą zdobić dziecięcą sypialnię nawet nie rozpraszając światła!

Te artykuły mogą być dla Ciebie...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *